Komend weekend lijkt er een complete speelronde in de Keuken Kampioen Divisie op het programma te staan. Vrijdagavond worden acht wedstrijden gespeeld, NAC en Telstar spelen na hun sterke optreden in het KNVB Beker toernooi later. Zaterdag wordt FC Emmen-NAC gespeeld en voor zondag staat de derby tussen Telstar en Jong Ajax op het programma.
De meest in het oog springende wedstrijd van speelronde 23 is de subtopper tussen Roda JC en ADO Den Haag. Beide ploegen zijn in 2022 sterk uit de startblokken gekomen en nog zonder puntverlies na de winterstop. ADO Den Haag staat ondanks de zes punten in mindering op de vierde plek en lijkt na FC Volendam de meest stabiele club uit de Eerste Divisie. Het elftal van Ruud Brood won de laatste acht duels en is een uitstekende mix van grote talenten en routiniers. Roda JC won vorige week verrassend eenvoudig met 0-4 van Almere City dankzij twee treffers van Vente en Limbombe en ziet bovendien de sterke middenvelder Bouchouari terugkeren van een schorsing.
Het als tweede geklasseerde Excelsior gaat op bezoek bij Jong PSV. De verrassend sterk presterende ploeg van trainer Dijkhuizen kwam na een coronagolf in het thuisduel tegen De Graafschap niet tot scoren (0-0) maar won dit seizoen al acht uitwedstrijden. De winnaar van de tweede periode treft in Eindhoven met Jong PSV de koploper in de strijd om de derde periode. De talentvolle ploeg van trainer Ruud van Nistelrooy won overtuigend van Almere City en VVV waarbij het grote talent Bakayoko liefst vijfmaal wist te scoren. Eerder dit seizoen won Excelsior in Rotterdam met duidelijke cijfers van Jong PSV: 3-0.
Koploper FC Volendam speelt in Maastricht tegen het als veertiende geklasseerde MVV. In een lege Geusselt hoopt de formatie van trainer Klaas Wels de eerste punten van 2022 te veroveren. MVV verloor de laatste vier competitieduels met minimaal verschil en wacht sinds de zege op Almere City (0-2) sinds 19 november op een overwinning. Titelfavoriet FC Volendam verspeelde afgelopen week tegen NAC twee dure punten (0-0) maar lijkt als meest scorende ploeg en de aanwinsten Benamar en Antonucci op weg naar de Eredivisie. Eerder dit seizoen won FC Volendam thuis overtuigend met 5-0 van de club uit de hoofdstad van Limburg.
Een ander interessant affiche is de Brabantse derby tussen FC Den Bosch en FC Eindhoven. De bezoekers uit de lichtstad zijn een van de positieve verrassingen van dit seizoen en staan op een keurige achtste positie. Afgelopen week won FC Eindhoven overtuigend met 4-0 van Jong FC Utrecht. Het elftal van trainer Rob Penders presteert vooral in eigen huis sterk en zal op bezoek bij de buurman nu ook een resultaat willen halen om de aansluiting met de subtop niet te verliezen. Na een sterke periode met vier overwinningen in vijf duels wacht FC Den Bosch sinds 19 november op een overwinning. De ploeg van trainer Jack de Gier haalde uit de laatste zes wedstrijden slechts een punt en zal proberen de 1-0 nederlaag van augustus in Eindhoven goed te maken.
Na drie thuisnederlagen op rij tegen Jong Ajax (1-3), Helmond Sport (0-1) en VVV (1-2) gaat De Graafschap in eigen huis op jacht naar een broodnodige overwinning tegen Almere City. De negatieve reeks op De Vijverberg kan niet los gezien worden van het ontbreken van publiek. De Superboeren werden eerder dit seizoen hartstochtelijk aangemoedigd door de fanatieke aanhang. Almere City lijkt voor het team van trainer Reinier Robbemond de ideale tegenstander om de negatieve reeks te doorbreken. Na de winterstop verloor de ambitieuze club uit Flevoland met grote cijfers van Jong PSV (5-1) en Roda JC (0-4) waardoor de laatste plaats voor Almere City dichterbij is dan het felbegeerde nacompetitieticket.
Hekkensluiter FC Dordrecht heeft na twee achtereenvolgende overwinningen de aansluiting met de andere staartploegen gevonden en gaat op bezoek bij Jong FC Utrecht proberen de rode lantaren over te dragen. In de onderste regionen staat ook de Brabantse derby tussen Helmond Sport en TOP Oss op het programma. VVV hoopt op bezoek bij Jong AZ voor de eerste keer sinds de rentree in de Eerste Divisie punten tegen een beloftenploeg te halen.