Katwijk heeft zaterdagmiddag een peperdure nederlaag geleden tegen Excelsior Maassluis. Op het eigen sportpark De Krom waren de gasten uit Maassluis met 1-2 te sterk voor de ploeg van Jan Zoutman, die daardoor het gat met koploper HHC Hardenberg tot 5 punten ziet groeien.
Na een foutloze start van 2020 liep Katwijk vorige week op bezoek in Groesbeek weer eens tegen puntverlies aan. Ondanks een 0-2 voorsprong kwam De Treffers toch nog langszij en zodoende voorkwam het dat de Katwijkers weer op gelijke hoogte kwamen met koploper HHC, wat ook punten verspeelde. Zaterdagmiddag stond er een traditioneel lastige wedstrijd op het programma. Het, dit seizoen, zwak presterende, Excelsior Maassluis kwam langs op De Krom en die ploeg heeft bewezen in de afgelopen jaren een flinke luis in de Katwijkse pels te zijn. Als je alle Tweede Divisie ontmoetingen bij elkaar telt, is de ploeg van Dogan Corneille met 2-3 de winnaar. Eerder dit seizoen was het Katwijk wat voor het eerst in het bestaan van de Tweede Divisie won op Dijkpolder (1-4) en vandaag had het dus ook de kans om de onderlinge score weer gelijk te maken. Excelsior Maassluis kon vandaag weer beschikken over een oude bekende. Na een avontuur op Het Kasteel keerde Kevin Ringling weer terug bij de ploeg waar hij indruk maakte. Corneille had meteen een basisplaats voor de 21-jarige verdediger en zodoende vormde hij vanmiddag samen met Sefa Kurt het hart van de verdediging van de Tricolores.
Ondanks het stormachtige weer wat er voor dit weekend voorspeld is, gaf scheidsrechter Frank van den Elzen om half 4 gewoon het beginsignaal van de wedstrijd. Daarin zag hij dat Katwijk de betere ploeg was in de eerste helft. De oranjehemden zetten de gasten uit Maassluis al vroeg onder druk en ontnamen zo de ploeg van Corneille het voetballen. De Maassluizers waren gedwongen tot verdedigen en moesten het zelf maar hebben van zeer spaarzame uitvallen met Vincent van den Berg en Daan Smith. De Tricolores mochten ook de eerste mogelijkheid op hun naam schrijven toen Sekou Sylla een aanval afrondde met een schot naast het goal van Ricardo Kieboom. Vanaf dat moment was het eigenlijk alleen nog maar Katwijk wat de klok sloeg. Vlak na de kans van Sylla, kreeg Brandon Robinson aan de andere kant een goede mogelijkheid. De aanvaller schoot vanaf een meter of 16, aan de zijkant van het strafschopgebied, op goal, maar zag zijn bal op de lat belanden. Ook uit de daaropvolgende corner stichtten de Katwijkers gevaar, maar Excelsior Maassluis kon overeind blijven. De thuisploeg kwam steeds meer richting het goal van Jean Paul van Leeuwen, maar toch hoefde de doelman maar amper reddend op te treden. Schoten van o.a. Marouane Afaker en Joey Jongman belandde allemaal in de ballenvanger achter het goal van de Maassluizers en zo bleef de stand lang in evenwichtig en leek de rust behaald te worden met de brilstand nog op het bord. Toen brak echter de slotfase aan. Maassluis had al minuten lang niet meer aan aanvallen kunnen denken tot dat Kevin Ringeling in de 40e minuut een bal de diepte in slingerde. Middenvelder Sylla ging achter de bal aan, maar zag tot zijn verbazing ineens doelman Kieboom zijn strafschopgebied uitkomen en de bal volledig missen. Toen was het voor de watervlugge buitenspeler een koud kunstje om, tegen alle verhoudingen in, de 0-1 binnen te schuiven. Het is ongeloof bij de thuisploeg was dan ook groot, want eigenlijk had Excelsior Maassluis nog niets in de melk te brokkelen gehad en tóch ging de ploeg van Corneille met een voorsprong aan de thee.
Zo moest Katwijk in de tweede helft weer alle zeilen bijzetten om de taaie Maassluisse verdediging uit te spelen. De formatie van de gasten had op sommige momenten veel weg van een handbaldefensie en dus was de ruimte voorin uitermate beperkt om daar iets te kunnen forceren. Aan de andere kant, Katwijk heeft de laatste jaren een aardige reputatie opgebouwd dat het als een boemerang kan terug kan komen het achter staat, dus was de hoop nog allerminst verloren om de punten in eigen huis te houden en zodoende in het spoor te blijven van koploper HHC. Er moest met risico worden gespeeld en dus kreeg ook Maassluis meer ruimte. Al vroeg in de tweede helft was er gelijk al een enorme mogelijkheid voor Kevin Dercks die een goede voorzet van Robin van der Ende maar rakelings langs de paal gleed. Katwijk was gewaarschuwd. Echter was deze waarschuwing geen wake up call, want een paar minuten later kreeg ditzelfde Dercks de bal bij Daan Blij die Kieboom met een bijzonder fraaie poging compleet kansloos liet. Zo leek Katwijk al weer vroeg te zijn verslagen, maar zoals zovaak leek de ploeg van Zoutman toen pas weer echt te gaan draaien. Binnen 5 minuten lag de aansluitingstreffer er alweer in via een van richting veranderd schot van Guus van Weerdenburg en kon de druk weer worden gemaximaliseerd.
De tijd tikte maar verder en was op een gegeven moment de grootste tegenstander van de thuisploeg. Bij Excelsior Maassluis hadden het Maassluise fort nog verder verstrekt, dus het ging er steeds somberder uit zien voor de toeschouwers op De Krom. Toch was er nog altijd hoop op, op z’n minst, een puntje, want ook Excelsior Maassluis kon de wedstrijd niet definitief in het slot gooien. Via twee uitstekende acties, eerst van keeper Van Leeuwen op een schot van Afaker en later van verdediger Omar El Baad bleven de Tricolores overeind en toen ook in the dying seconds de 2-2 werd afgekeurd vanwege buitenspel van Marciano Mengerink. Toen zelfs die kansen er niet in gingen wisten ze op De Krom dat het niet ging gebeuren en was de hele dure nederlaag een feit. Door de winst van HHC is het gat nu gegroeid naar 5 punten en moet, door de winst van Kozakken Boys, er ook weer achterom gekeken worden.
AFGELOPEN – De drie punten gaan mee naar Maassluis 🙌
⚽️ Sekou Sylla
⚽️ Daan Blij🟠 1-2 🔵#KATEXC
— Excelsior Maassluis ⚽️ (@excelsiorm) February 8, 2020


