Ondanks de aanwezigheid van ‘extra’ ogen ontdeed IJsselmeervogels zich uiteindelijk gemakkelijk van GVVV (3-0). En wederom was er een belangrijke rol weggelegd voor topscorer Danny van den Meiracker. In gesprek met Voetbal247.nl kijkt hij terug op de wedstrijd en vooruit op een prachtig slot in de Tweede Divisie. ,,De laatste drie speeldagen zullen er drie kandidaten over zijn en wij zijn daar één van.”
Hoewel de eindstand een gemakkelijke overwinning doet vermoeden, was dat in werkelijkheid niet het geval. ,,In de eerste helft kwamen we voetballend nog wel tot een aantal kansen, na rust werd ons spel een stuk minder,” vindt ook Van den Meiracker. ,,De laatste weken gaat het voetballend wat moeizamer en leunen we wat meer op een hechte defensie en de extra kwaliteiten die we voorin hebben.” Die extra kwaliteit was in de tweede helft, met de wind tegen, uiteindelijk van doorslaggevend belang. ,,GVVV gaf iets meer druk naar voren, waardoor we het te vaak zochten in het geven van de lange bal. Met de wind die er stond, kwam dat ons spel niet ten goede.”
Dat de wedstrijd met argusogen werd gevolgd door de vijf concurrenten in de top maakte voor de topscorer van de Tweede Divisie geen verschil. ,,Er zijn wat meer mensen aanwezig, dat is toch alleen maar leuk?” Die grotere aantallen zullen de komende weken er wel vaker zijn, want er komen mooie, maar zware weken aan voor IJsselmeervogels. ,,Er worden inderdaad heel wat toppers gespeeld de komende weken. Er kunnen dus wat clubs afhaken, maar het kan net zo goed nog dichter bij elkaar kruipen,” laat Van den Meiracker zich van zijn diplomatieke kant zien. Op de vraag hoeveel kandidaten er over zijn als de laatste drie speeldagen ingaan, was de spits een stuk duidelijker. ,,De laatste drie speeldagen zullen er drie kandidaten over zijn en wij zijn daar één van.”