In de periode van lijstjes en overzichten, komt het twitteraccount @AwaydaysNL met een aardig plaatje als het gaat om het meenemen van uitsupporters. Daarin bestaan grote verschillen tussen de clubs in de Jupiler League.
Volksverhuizing vanuit het Zuiden
Niet geheel onverwacht neemt NEC gemiddeld gezien over de eerste seizoenshelft de meeste uitsupporters mee: 276. Misschien nog wel opvallender is de tweede plek voor Fortuna Sittard: 253 fans reizen gemiddeld mee met de ploeg van Sunday Oliseh vanuit Limburg. De derde plek is voor De Graafschap met 154 uitsupporters, gevolgd door Go Ahead Eagles en Cambuur.
Jong-teams bevestigen voorgevoel
Niet geheel verwonderlijk is dat de vier beloftenteams het overzicht sluiten: met Jong AZ komen gemiddeld nog negen supporters mee, met Jong PSV slechts ééntje. Cijfers zijn volgens het twitteraccount gebaseerd op informatie van clubs zelf, supportersverenigingen en beveiligingshoofden. Bekijk het complete overzicht hieronder:
Hier is 'ie dan: Het overzicht met de gemiddelde uitsupportersaantallen van de eerste seizoenshelft in de Jupiler League! pic.twitter.com/MLzcg1yK1O
— Awaydays NL (@AwaydaysNL) December 30, 2017


