Uitgerekend Maurice de Ruiter schoot zaterdag het laatste sprankje hoop van DVS’33 op promotie naar de Tweede Divisie aan flarden. De Harderwijker maakte de winnende namens Sparta Nijkerk in een matige Veluwse derby.
,,Er is veel gezegd, geschreven, gebeurd en als je dan zo je gram kunt halen, is dat het beste, toch? Met Christiaan van Hussen kan ik goed overweg en met hem sprak ik in de week voorafgaande aan de wedstrijd meerdere malen via Whats-App. Ik zei dat ze moesten oppassen, omdat ik in de laatste minuut de winnende zou maken. Als dat dan ook nog eens uitkomt, is dat een heel lekker gevoel”, glunderde De Ruiter na afloop in gesprek met het AD.
,,Scoren tegen je oude club is gewoon mooi. Niet juichen daarna vind ik allemaal onzin. Wij strijden voor het kampioenschap en als je dan de winnende maakt, komt daar natuurlijk emotie bij kijken. Ik heb hier tien, elf jaar met plezier gespeeld, een mooie tijd gehad en goede momenten gekend, die ik koester. Maar nu is het aan mij om herinneringen te maken bij Sparta Nijkerk en we zijn hard op weg om iets moois neer te zetten.”
De Ruiter voorziet dat de titelstrijd zal gaan tussen Sparta Nijkerk en ODIN’59: ,,DVS’33 is hierdoor klaar, waardoor wij het met ODIN’59 gaan uitvechten.”