maandag, oktober 2, 2023
Voetbal247.nlAfrica Cup of NationsDe Africa Cup-kwartfinales gaan vandaag verder: lees hier alles over de ‘Nederlandse’...

De Africa Cup-kwartfinales gaan vandaag verder: lees hier alles over de ‘Nederlandse’ inbreng

Gisteren wonnen Kameroen en Burkina Faso hun kwartfinale in de Africa Cup of Nations. Respectievelijk wonnen zij met 2-0 van Gambia en met 1-0 van Tunesië en dus is het nu aan vier andere naties om te strijden voor de laatste twee overgebleven plekken in de halve finales. Lukt het Liverpool-sterspelers Sadio Mané (Senegal, red.) en Mo Salah (Egypte, red.) om hun landen naar de halve finale te schieten? Of gaat het ‘Nederlandse’ Marokko er met de volle buit vandoor?

Egypte – Marokko
Dat Egypte nog niet echt weet te overtuigen deze editie van het toernooi zien we terug in de cijfers van de eerste vier wedstrijden. Slechts twee keer wist de ploeg van sterspeler Mohamed Salah te scoren. Hoogtepunt uit deze reeks was mogelijk wel het uitschakelen van titelconcurrent Ivoorkust in de vorige ronde. Na 120 minuten voetballen stond het 0-0 en wist Egypte de penaltyreeks beter te nemen. Uitgerekend Mo Salah schoot de beslissende penalty binnen. Dat de grote man aan de zijde van Egypte slechts één keer het net wist te vinden dit toernooi, zal ook de Egyptenaren zorgen baden. Zij rekenen op hun ster speler als Egypte om 16:00 Nederlandse tijd aftrapt tegen Marokko in de kwartfinale. Gaat The Egyptian King dan eindelijk opstaan?

Bij Marokko zien we het team dat normaalgesproken de meeste lijntjes met de Eredivisie voortbrengt. Echter, dit jaar is die verbinding een stuk minder dan normaal. Na meerdere akkefietjes liet de bondscoach van Marokko Hakim Ziyech (gespeeld voor o.a. Heerenveen en FC Twente) thuis. Ook Ajacied Mazraoui werd niet meegenomen naar Kameroen voor het toernooi om de Africa Cup. Maar met Sofyan Ambrabat, oud speler van FC Utrecht en Feyenoord (in belangstelling FC Twente, red.), Tarik Tissoudali, oud speler van o.a. Cambuur en VVV Venlo en Zakaria Aboukhlal (speler van AZ Alkmaar, red.) is er voor de liefhebber van de Eredivisie nog genoeg herkenbaars om van te genieten. Verder is Marokko veel beter in vorm dan Egypte, zo lijkt het. In vier wedstrijden werd er zeven keer gescoord en werd zelfs het lastige Ghana met 1-0 verslagen. Van belang is of Marokko in staat is om Mo Salah uit het spel te halen, als dat lukt dan moet het lukken om de halve finale van het toernooi te bereiken.

Onze voorspelling: 1-2

Senegal – Equatorial Guinea
De sterren van Senegal maakten nog geen indruk tijdens deze editie van de Africa Cup. Er werd drie keer doel getroffen in vier duels en speelde tijdens de groepsfase maar vijf punten bij elkaar. Een flinke domper voor iedereen die de selectie van Senegal kent. Met wereldsterren als Sadio Mané, Kalidou Koulibaly en Adbou Diallo is Senegal de onbetwiste nummer één kanshebber voor de titel. Ook in de achtste finale ging het alles behalve soepel. De ploeg won dan wel met 2-0 van Kaapverdië, maar daar had het wel twee rode kaarten bij de tegenpartij voor nodig. Pas toen de Kaapverdiërs met negen spelers op het veld stonden lukte het de sterren van Senegal om de 1-0 op het bord te krijgen. Nota bene dé grote man Sadio Mané stond op wanneer het nodig was. Als hij het op de heupen krijgt zodra Senegal en Equitorial Guinea om 20:00 Nederlandse tijd aftrappen, lijkt ons dat Senegal al met één been in de halve finale staat.

Over Equatorial Guinea kunnen we wellicht het kortst zijn. Het landje met 1,4 miljoen inwoners wist in de groepsfase huidig kampioen Algerije uit te schakelen en zelfs met 1-0 te verslaan. In de vorige ronde versloeg het Mali knap na strafschoppen en met slechts twee gescoorde goals in vier wedstrijden doen ook zij mee aan de ‘saaie’ trend op de Africa Cup. Het lijkt er dan ook op dat Senegal een op het oog makkelijke loting heeft gekregen voor de kwartfinale, maar laat je niet bedriegen. Equatorial Guinea heeft absoluut niets te verliezen en wellicht lukt het de stugge ploeg om na Algerije en Mali een derde reus naar huis te sturen van de Africa Cup.

Onze voorspelling: 2-0

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor een of meerdere nieuwsbrieven. je ontvangt dan de nieuwste updates. Uitschrijven kan uiteraard op elk gewenst moment.

Lees ook deze artikelen

POPULAIR

RECENT TOEGEVOEGD